16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Дебарца Ногачески: Работиме на решавање на повеќе помали, но многу битни проблеми за...

Ногачески: Работиме на решавање на повеќе помали, но многу битни проблеми за граѓаните.

Translate (Eng):[gtranslate]

Општина Дебрца во моментов е насочена кон решавање на повеќе помали, но многу битни проблеми за граѓаните.

Во Лешани е решен проблемот со пропуст на полски пат и мини разделителна градба за наводнување.

Image may contain: plant, tree, bridge and outdoor

РЕКЛАМА

Image may contain: one or more people, shoes and outdoor

- Реклами -