14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Дебарца Благодарение на градоначалникот Ногачески и црковниот одбор противпожарното возило вечерва ќе остане...

Благодарение на градоначалникот Ногачески и црковниот одбор противпожарното возило вечерва ќе остане во с.Велмеј

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако жителите на Велмеј покажаа единство и направија блокада со која го сопреа против пожарното возило да замине од селото напнатата ситуација се смири. Месното население го подржаа и градоначалникот Зоран Ногачески и црковниот одбор. Багодарение на притисоците од нивна страна единственото против пожарно возило во текот на ноќта ќе ја следи ситуацијата со пожарот.

РЕКЛАМА
- Реклами -