20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Дебарца Општина Дебрца во пламен: Состојбата со пожарот во Дебрца станува загрижувачка, огнот...

Општина Дебрца во пламен: Состојбата со пожарот во Дебрца станува загрижувачка, огнот се приближува до првите куќи

Translate (Eng):[gtranslate]

Состојбата со пожарот во Дебрца станува алармантна. Огнот слегува кон селото. Жителите се екипираат и бараат помош. Огнот се приближува до првите куќи од селото. Жителите на Велмеј и Месната заедница бараат помош. Претпладнево огнот се гасеше и од воздух, но попладнево екипите заминале образложувајќи дека им треба одмор.

Пожарот најпрвин избувнал кај улиште со пчели што е јасно дека се работи за потметнат пожар.Фотографија на Зоран Ногачески - Градоначалник на Дебрца.
РЕКЛАМА
- Реклами -