7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаОпштина Дебрца во пламен: Состојбата со пожарот во Дебрца станува загрижувачка, огнот...

Општина Дебрца во пламен: Состојбата со пожарот во Дебрца станува загрижувачка, огнот се приближува до првите куќи

Состојбата со пожарот во Дебрца станува алармантна. Огнот слегува кон селото. Жителите се екипираат и бараат помош. Огнот се приближува до првите куќи од селото. Жителите на Велмеј и Месната заедница бараат помош. Претпладнево огнот се гасеше и од воздух, но попладнево екипите заминале образложувајќи дека им треба одмор.

Пожарот најпрвин избувнал кај улиште со пчели што е јасно дека се работи за потметнат пожар.Фотографија на Зоран Ногачески - Градоначалник на Дебрца.
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...