18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Австралија После 35 години во Австралија заврна снег

После 35 години во Австралија заврна снег

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Австралија сега календарски е зима, но годинешната е постудена од обично. Во југоисточниот дел деновиве температурите паднаa и до три степени под нулата во планинските области, а на социјалните мрежи се појавија снимки од кенгури како скокаат низ снегот. Корисникот на „Твитер“, Стефен Гренфел снимил кенгури возбудени од несекојдневната глетка додека возел покрај резерват во Нов Јужен Велс.

 

РЕКЛАМА

Извор: www.dw.com

- Реклами -