30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Дебарца ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „ДЕБРЦА“ СО СПОРТСКИ ИГРИ ГО ПРОСЛАВИ ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК 11 НОЕМВРИ

ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „ДЕБРЦА“ СО СПОРТСКИ ИГРИ ГО ПРОСЛАВИ ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК 11 НОЕМВРИ

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески присуствуваше  на училишните спортски игри , кои Основното училиште „Дебрца“ ги организираше во рамките на активностите за прослава на патрониот празник 11 Ноември.

deb 2 copy

-Ми причинуваше особена чест и задоволство што имав можност да ги доделам пехарите на најдобрите екипи.
Општина Дебрца e покровител на училишната спортска лига и во иднина останува посветена на поддршката на училишните спортски игри.

РЕКЛАМА

deb copy

Не заборавајте, спортот е здравје и затоа секогаш негувајте ги позитивните вредности на спортот, и трудете се истите да ги развивате како ваши животни вредности,рече градоначалникот Ногачески.

- Реклами -