9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаДебарцаОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „ДЕБРЦА“ СО СПОРТСКИ ИГРИ ГО ПРОСЛАВИ ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК 11 НОЕМВРИ

ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ „ДЕБРЦА“ СО СПОРТСКИ ИГРИ ГО ПРОСЛАВИ ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК 11 НОЕМВРИ

Денес градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески присуствуваше  на училишните спортски игри , кои Основното училиште „Дебрца“ ги организираше во рамките на активностите за прослава на патрониот празник 11 Ноември.

deb 2 copy

-Ми причинуваше особена чест и задоволство што имав можност да ги доделам пехарите на најдобрите екипи.
Општина Дебрца e покровител на училишната спортска лига и во иднина останува посветена на поддршката на училишните спортски игри.

deb copy

Не заборавајте, спортот е здравје и затоа секогаш негувајте ги позитивните вредности на спортот, и трудете се истите да ги развивате како ваши животни вредности,рече градоначалникот Ногачески.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...