13.9 C
Ohrid
сабота, декември 2, 2023
ПочетнаАвстралијаУжас во Австралија - Се загинал во шопинг центар и бавно умирал...

Ужас во Австралија – Се загинал во шопинг центар и бавно умирал 3 недели

Пожарникарските скали на еден трговски центар во Австралија, се претвориле во „гробница“ за еден 70- годишен човек кој залутал и веќе никогаш неможел да го најде излезот.

Очајното семејство сега ја видело снимката на која се гледа како Бернард Гор излегува на пожарникарските скали на 6 јануари 2017 година во сиднејскиот трговски центар, каде е најден три недели подоцна.

Неговата ќерка била скршена откако ја видела снимката, а истражниот судија невел дека нема други снимки да покажат што се случувало после тоа.

Стотина илјади луѓе поминале низ ходниците на трговскиот додека тој бил заробен  внатре и ги слушал гласовите кои одекнувале до скалите.

Обдукцијата покажала дека старецот умрел недела дена пред да биде најден, што значи дека една недела полека умирал.

На снимката се гледа како то влегува во врата која вди кон пожарникарските скали, која не се отвара одвнатре, па иако постои излез долу во ходникот, Гор никогаш не го нашол, што и не е така необично бидејќи низ трговскиот центар постои лавиринт од пожарникарски скали кој е долг цели 14 километри.

Семејството го барало Гор, а се поставува и прашањето како за цели три недели вратата која води кон пожарникарските скали ниту еднаш не е отворена.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...