13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Прeстрeлкa кај Битпазар има и повредени, куршуми летале на сите страни.

Прeстрeлкa кај Битпазар има и повредени, куршуми летале на сите страни.

Translate (Eng):[gtranslate]

Престрелка со повредени се случила вечерва на Бит Пазар, дознава 24 Инфо.

Според очевидци, престрелката се случила на улицата која го одвојува пазарот, а куршуми летале на сите страни околу тезгите.

Пукањето траело кратко, а набрзо дошле возила на Итната помош со која биле однесени во болница повредените.

РЕКЛАМА

Од МВР засега нема информации за инцидентот.

- Реклами -