7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаГрадоначалникот Ногачески: Верувајте не е се до парите, за две години немам...

Градоначалникот Ногачески: Верувајте не е се до парите, за две години немам земено ни денар за патни трошкови, ниту пак дупла дневница за службено патување..

Деновиве по порталиве можеме да прочитаме кој пратеник колку инкасирал на своја сметка, по основ на патни трошоци.

И читаме, поединци земале илјадници евра.

Но кога е во прашање оваа тема градоначалникот Ногачески и нема што да се пофали на оваа тема.

За две години градоначалнички мандат нема земено ниту денар патни трошоци. Рака на срце, нема ниту право, бидејќи кори службено возило.

Според закон има право на дневници за службени патувања но ни тука не зел ништо.

За две години градоначалнички мандат има земено 0 ( читај: нула ) денари дневници за службени патувања.

Многумина му велат: “Ти си луд “!?

А тој мисли дека го прави само она што треба да го прави секој избран од народот…….

П.С. Верувајте, не е се во парите !!  Напиша на својот Фејзбук профил градоначалникот Ногачески!Фотографија на Zoran Nogaceski.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...