13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Дебарца Градоначалникот Ногачески: Верувајте не е се до парите, за две години немам...

Градоначалникот Ногачески: Верувајте не е се до парите, за две години немам земено ни денар за патни трошкови, ниту пак дупла дневница за службено патување..

Translate (Eng):[gtranslate]

Деновиве по порталиве можеме да прочитаме кој пратеник колку инкасирал на своја сметка, по основ на патни трошоци.

И читаме, поединци земале илјадници евра.

Но кога е во прашање оваа тема градоначалникот Ногачески и нема што да се пофали на оваа тема.

РЕКЛАМА

За две години градоначалнички мандат нема земено ниту денар патни трошоци. Рака на срце, нема ниту право, бидејќи кори службено возило.

Според закон има право на дневници за службени патувања но ни тука не зел ништо.

За две години градоначалнички мандат има земено 0 ( читај: нула ) денари дневници за службени патувања.

Многумина му велат: “Ти си луд “!?

А тој мисли дека го прави само она што треба да го прави секој избран од народот…….

П.С. Верувајте, не е се во парите !!  Напиша на својот Фејзбук профил градоначалникот Ногачески!Фотографија на Zoran Nogaceski.

- Реклами -