9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаСоветот на општина Дебрца го изгласа буџетот за 2020 година.

Советот на општина Дебрца го изгласа буџетот за 2020 година.

На последната седница за 2019 година Советот на општина Дебрца го изгласа буџетот за 2020 година. 122 000 000 денари). Скративме на непродуктивните трошоци, за сметка на капиталните инвестиции. Во моето обраќање упатив голема благодарност кон Советот на општината кој што ги донесе сите потребни Програми за 2019 година кои беа основа за изготвување на Буџетот за 2020 година, како и за службите кои ги подготвуваа програмите и предлог буџетот.Фотографија на Зоран Ногачески - Градоначалник на Дебрца.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...