15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаАвстралијаМЕЛБУРН Трагедија во Австралија, стружанец ги застрелал ќерката и зетот

МЕЛБУРН Трагедија во Австралија, стружанец ги застрелал ќерката и зетот

Голема трагедија се случи на 31 декември во Мелбурн, во албанско семејство по потекло од Струга. По само една година брак, Линдита и Ветон Мусаи беа убиени од таткото на невестата Осман Шаптафај, кој веќе подолго време бил во изолација со сериозна ментална болест, јавуваат австралиските медиуми.

Таткото на Линдита се обидел да се самоубие. Тој бил пронајден недалеку од местото на убиството на брачниот пар Мусаи со прострелна рана на главата. Шаптафај во моментов е во критична состојба во болница под полициска заштита.

Полицијата засега нема други осомничени за ова двојно убиство.

Ветон Мусаи бил вработен во австралиската национална банка и бил син на поранешниот шеф на албанското здружение на заедници во Австралија, Алил Мусаи, со потекло од Струга.

image: Facebook

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...