3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Австралија Австралиски херој со големо срце на браникот на татковината . Фотографија која...

Австралиски херој со големо срце на браникот на татковината . Фотографија која го обиколи светот

Translate (Eng):[gtranslate]

Било да се работи за војна,пожари, поплави ,суши кога е татковината во прашање се бориш по секоја цена. Фотографијата од австралискиот доброволец кој со ампутирана нога се бори со огнените стихии низ Австралија го обиколи светот

Австралиските медиуми за него со право  пишувааат – Ова е нашиот херој!!!
Фотографија која го обиколи светот. Австралиски доброволец со големо срце .
Споделете!

 

РЕКЛАМА

Photo Facebook