9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаАвстралијаАвстралиски херој со големо срце на браникот на татковината . Фотографија која...

Австралиски херој со големо срце на браникот на татковината . Фотографија која го обиколи светот

Било да се работи за војна,пожари, поплави ,суши кога е татковината во прашање се бориш по секоја цена. Фотографијата од австралискиот доброволец кој со ампутирана нога се бори со огнените стихии низ Австралија го обиколи светот

Австралиските медиуми за него со право  пишувааат – Ова е нашиот херој!!!
Фотографија која го обиколи светот. Австралиски доброволец со големо срце .
Споделете!

 

Photo Facebook

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...