11.7 C
Ohrid
сабота, септември 26, 2020
Почетна Австралија Австралија - Муслимани и Христијани заедно се молеа на бог за...

Австралија – Муслимани и Христијани заедно се молеа на бог за дожд

Translate (Eng):[gtranslate]

Верници од муслиманска и христијанска вероисповед се собраа во парк во Аделаид на заедничка молитва кон бог за дожд и за помош за гаснење на пожарите во Австралија.

Бог како да ги послуша па по неколку часа заврна. Напомош

РЕКЛАМА

Photo Facebook

 

- Реклами -