17 C
Ohrid
вторник, септември 22, 2020
Почетна Македонија Дебарца Божиќна честитка од градоначалникот Ногачески

Божиќна честитка од градоначалникот Ногачески

Translate (Eng):[gtranslate]

Почитувани сограѓани,
Божик е празник чија симболика и универзални пораки -љубовта, простувањето и милосрдието не потсетуваат да ја обновиме и зајакнеме нашата вера, да ги подобриме меѓусебните односи и заеднички да работиме на создавање на услови за подобар и поквалитетен живот.

Нека празникот на Христовото раѓање биде водилка за сите Нас, на патот на меѓусебното почитување, толеранцијата , љубов и разбирање и да бидеме слободни во своите различности.

Со желби, радоста на Божик Ви донесе среќа и благосостојба во Вашите домови и ги огрее срцата на сите луѓе со добра волја, Ве поздравувам со радосниот поздрав :

РЕКЛАМА

Мир Божји – Христос се роди !

- Реклами -