13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Австралија Одби да се евакуира и остана да спасува животни од пожарите

Одби да се евакуира и остана да спасува животни од пожарите

Translate (Eng):[gtranslate]

Австралија има уште еден херој

22-годишниот Патрик Бојл одбил да биде евакуиран и одлучил да остане да ги спасува коалите од шумата со еукалиптус, која ја зафати пожарот

Фото Facebook

РЕКЛАМА
- Реклами -