9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаАвстралијаНовак Ѓоковиќ во Мелбурн се забавуваше со трубите на Стефан Ночевски и...

Новак Ѓоковиќ во Мелбурн се забавуваше со трубите на Стефан Ночевски и ужива во македонското друштво

Стефан Ночевски и неговиот трубачки оркестар, го забавуваа познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ во познат ресторан во Мелбурн. Стефан ексклузивно за Естрада плус, ги раскажува неговите импресии од средбата и дружбата со мега ѕвездата.

Младиот македонски трубач Стефан Ночевски, кој живее во Австралија, заедно со неговиот трубачки оркестар од Мелбурн, беше поканет да го забавува светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ во еден од најпознатите ресторани во Мелбурн, ‘Mediterrano charcoal restaurant’.

Стефан ексклузивно за Сателитската ИН ТВ ги раскажа неговите импресии за средбата со Ѓоковиќ и вели дека навистина задоволството да се настапи со оркестарот пред една ваква супер ѕвезда е големо, а чувството неописливо.

-Прв пат го запознав Новак и стварно ми остави прекрасен впечаток. Тој е доста дружељубив, дарежлив човек и навистина знае да се развесели на нашата музика. Новак беше доста задоволен од пречекот и навистина му беше мило што музиката ја направи атмосферата уште поубава.-изјави Стефан, за естрадниот магазин Естрада плус.

Стефан додава дека Новак ги обожава звуците на трубата и им кажал дека му е најомилен музички инструмент. Ноле бил доста воодушевен и од тоа како Австралјанците ја негуваат балканската музика.

Екипата на Естрада плус и ИН ТВ му посакува многу среќа на Новак Ѓоковиќ за неговите наредни натпревари кои ќе се одржат во Мелбурн.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...