23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Австралија Уште една голема несреќа ја зафати Австралија- се сруши авион има загинати

Уште една голема несреќа ја зафати Австралија- се сруши авион има загинати

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот на Нов Јужен Велс, Гладис Берејклиан потврди дека три лица загинале откако се срушил воздушен танкер на руралната противпожарна бригада , додека гаснел пожари во снежните планини.

„Нашите мисли и молитви и срдечно сочувство одат кон нивните семејства“, рече таа.

„Тоа беше компанија со која беше договорено да ја преземе таа витална работа и, повторно, наше најдлабоко сочувство до оние семејства кои се погодени.

РЕКЛАМА

Photo Facebook

„Тоа покажува колку се опасни активности и мерките кои се превземаат во моментов и ги демонстрира условите под кои работат нашите пожарникари“.

Тројцата американски пилоти кои ги дадоа своите животи  дојдоа да помогнат при гаснењето на пожарите кои беснеат со месеци. Американското биро за авиобезбедност ја отпочна истрагата а моментално сите летови се суспендирани.

Пожарите беснет на повеќе локации а најмногу околу снежните планини и околината на Канбера

- Реклами -