11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаАвстралијаУште една голема несреќа ја зафати Австралија- се сруши авион има загинати

Уште една голема несреќа ја зафати Австралија- се сруши авион има загинати

Премиерот на Нов Јужен Велс, Гладис Берејклиан потврди дека три лица загинале откако се срушил воздушен танкер на руралната противпожарна бригада , додека гаснел пожари во снежните планини.

„Нашите мисли и молитви и срдечно сочувство одат кон нивните семејства“, рече таа.

„Тоа беше компанија со која беше договорено да ја преземе таа витална работа и, повторно, наше најдлабоко сочувство до оние семејства кои се погодени.

Photo Facebook

„Тоа покажува колку се опасни активности и мерките кои се превземаат во моментов и ги демонстрира условите под кои работат нашите пожарникари“.

Тројцата американски пилоти кои ги дадоа своите животи  дојдоа да помогнат при гаснењето на пожарите кои беснеат со месеци. Американското биро за авиобезбедност ја отпочна истрагата а моментално сите летови се суспендирани.

Пожарите беснет на повеќе локации а најмногу околу снежните планини и околината на Канбера

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...