29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Австралија Македонски Куп за Викторија 2020

Македонски Куп за Викторија 2020

Translate (Eng):[gtranslate]

Tрадиционалниот настан оваа година се одржа со масовно учество на сите македонски фудбалски клубови во Викторија.Покрај сениорската, фудбал се играше и во женска и младинска конкуренција.Домакинот, ФК Пленти Вали Лајонс Лерин се погрижи за одличната организација на сите аспекти на настанот.Овогодишниот фудбалски куп се играше по нов формат.

Извор: Macedonian

РЕКЛАМА
- Реклами -