9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаАвстралијаМакедонски Куп за Викторија 2020

Македонски Куп за Викторија 2020

Tрадиционалниот настан оваа година се одржа со масовно учество на сите македонски фудбалски клубови во Викторија.Покрај сениорската, фудбал се играше и во женска и младинска конкуренција.Домакинот, ФК Пленти Вали Лајонс Лерин се погрижи за одличната организација на сите аспекти на настанот.Овогодишниот фудбалски куп се играше по нов формат.

Извор: Macedonian

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...