30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Во Скопје на улиците се игра „Крадци – полицајци“

(ВИДЕО) Во Скопје на улиците се игра „Крадци – полицајци“

Kако малечки, веројатно сите добро се сеќаваат како на улица често се играло „Крадци – полицајци“, едните се на добрата страна на законот, другите бегаат. И така минуваат детските денови.

Но, овојпат ова не е игра. Нешто многу пострешно е. Во Македонија за прв пат има полициски час, ама некој тоа го сфаќа како шега, игра или што уште не. Но, никако сериозно.

На социјалните мрежи кружи видео од тоа како човек, додека полициски автомобил минува, се сокрива низ останатите автомобили, по што подоцна успешно си продолжува со движење.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...