17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаБројот на заболени од коронавирус во општина Дебрца се искачи на 3

Бројот на заболени од коронавирус во општина Дебрца се искачи на 3

Шило Магазин ексклузивно дознава дека официјално во општина Дебрца има заболено три лица со вирусот Ковид-19. Како што дознаваме едното лице е здравствен работник, а друготи две лица се вработени во охридска бензинска (колеги) кој едниот од нив се огласи на фејзбук  за да ги предупреди останатите колеги,муштерии,пријатели кои биле во контакт со него.

Едно од лицата кое е заболено е испратено во Битола, а другите две се со лесна клиничка слика, а исто така е земен бриз и од нивните семејства и луѓето со кои биле во контакт за кои се чека сеуште резултати.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...