10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Дебарца Бројот на заболени од коронавирус во општина Дебрца се искачи на 3

Бројот на заболени од коронавирус во општина Дебрца се искачи на 3

Translate (Eng):[gtranslate]

Шило Магазин ексклузивно дознава дека официјално во општина Дебрца има заболено три лица со вирусот Ковид-19. Како што дознаваме едното лице е здравствен работник, а друготи две лица се вработени во охридска бензинска (колеги) кој едниот од нив се огласи на фејзбук  за да ги предупреди останатите колеги,муштерии,пријатели кои биле во контакт со него.

Едно од лицата кое е заболено е испратено во Битола, а другите две се со лесна клиничка слика, а исто така е земен бриз и од нивните семејства и луѓето со кои биле во контакт за кои се чека сеуште резултати.

 

РЕКЛАМА