5 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Охрид Прегазена жена на пешачки премин во Охрид !!!!

Прегазена жена на пешачки премин во Охрид !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Беше тоа во 20 и 20 минути на Булевар „Туристичка“ на пешачки премин кај градскиот пазар возило со струшки регистарски ознаки прегази жена која го поминуваше пешачкиот премин.

Повредената со обилно крварење на главата е префрлена во Општата болница Охрид, а сообраќајната полиција врши увид на лице место.

Како што дознава редакцијата на Охридскај повредената има тешки телесни повреди на глава и во моментов врз неа се прави компјутерска томографија. Екипа на лекар од ЈЗУ Општа Болница од хируршкото одделение, невролошкото и ренгинолошкото одделение веќе преземаат мерки за понатамошно стабилизирање на состојбата на повредената.

РЕКЛАМА

Фото: Охридскај

- Реклами -