13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Охрид 20 годишна Охриѓанка управувала под наркотични дроги со своето возило марка АУДИ.

20 годишна Охриѓанка управувала под наркотични дроги со своето возило марка АУДИ.

Translate (Eng):[gtranslate]

20 годишната охриѓанка ќе добие пријава.

Рано утрово, во 01,15 часот, при преглед извршен врз В.Т.(20) од Охрид и врз возило „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, што таа го управувала, била пронајдена марихуана и пластична дробилка со остатоци од марихуана. Полициски службеници ги пронашле предметите откако на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид, запреле патнички автомобил што таа го упавувала пошто е приведена во полициска станица. Против неа, ќе биде поднесена соодветна пријава.

ohridnet

РЕКЛАМА
- Реклами -