30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Охрид 31-годишен охриѓанец изгубил контрола и се превртел со возилото, на излезот во...

31-годишен охриѓанец изгубил контрола и се превртел со возилото, на излезот во Пештани.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера околу 20 часот на регионалниот пат Св.Наум – Охрид, на излезот од с.Пештани, патничко возило „опел астра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од А.С.(31) од Охрид, изгубило контрола и се превртело, соопштуваат од МВР.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Охрид.

Увид извршила екипа од СВР Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -