19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаДенес започна асфалтирањето на делницата од село Брежани до село Велмеј во...

Денес започна асфалтирањето на делницата од село Брежани до село Велмеј во Општина Дебрца.

Денес започна асфалтирањето на делницата од село Брежани до село Велмеј во Општина Дебрца.

Како што информира градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески, согласно Годишната програма за изградба и реконструкција на регионални патишта, Јавното претпријатие за државни патишта како инвеститор ќе изврши рехабилитација и на неколку други делници од регионалниот пат од селото Ботун до селото Брежани, кои не беа опфатени со претходните реконструкции.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...