15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Дебарца (Галерија) Успешно завршена првата фаза од реконструкцијата на Задружниот дом во село...

(Галерија) Успешно завршена првата фаза од реконструкцијата на Задружниот дом во село Требеништа.

Translate (Eng):[gtranslate]

Успешно завршена првата фаза од реконструкцијата на Задружниот дом во село Требеништа и негова преадаптација во деловно- откупен и археолошко -изложбен центар.
Во оваа фаза се изврши реконструкција на кровната конструкција, зајакнување на меѓукатната конструкција, поставување на нова дограма, изменување на распоредот во внатрешноста, таванската конструкција во приземјето, поставување на електричната инсталација и поврзувањето на водоводната мрежа и одведувањето на отпадните води.
Вкупната вредност на работите изнесува 2.500.000 денари, а средствата беа обезбедени преку Центарот за развој на Југозападниот плански регион, Програма за рамномерен регионален развој за 2020 година.

Image may contain: house and outdoor

No photo description available.Image may contain: outdoor

РЕКЛАМА

No photo description available.Image may contain: indoorImage may contain: sky, house and outdoorImage may contain: outdoor

- Реклами -