17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Дебарца Голема хуманитарна акција во општина Дебрца: Се собира храна и облека за...

Голема хуманитарна акција во општина Дебрца: Се собира храна и облека за сиромашните да го почувствуваат Божиќниот дух.

Translate (Eng):[gtranslate]

Почитувани градоначалник, советници, општинска, администрација, вработени во општина Дебарца, и ЈКП Дебрца, жители на општината и секој добронамерен поединец или фирма.

На ден 28.12.2020 година (понеделник) во просториите на зградата на општина Дебрца, село Белчишта, се организира хуманитарна акција за дарување на храна, средства за хигиена, облека за нашите сожители кои што не се во можност тоа да си го дозволат.

Ве замолувам сите кои ќе дарувате сето тоа да е уредно спаковано. Храната да не е брзо расиплива, а облеката да е чиста, неоштетена,употреблива.

РЕКЛАМА

Исто така апелирам да се запазат мерките за заштита од пандемијата на covid вирусот.

Да споделиме радост.

Да направиме некој среќен .

Помагајте им на луѓето и тогаш кога знаете дека неможат да ви возвратат. По тоа ќе Ве препознаат дека сте човечни,сочуствителни,милостиви.

Среќна, бериќетна, и благословена да ни биде 2021 година.

Со почит

М-р Катерина Пискулоска,

член на совет при општина Дебрца

- Реклами -