19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаГолема хуманитарна акција во општина Дебрца: Се собира храна и облека за...

Голема хуманитарна акција во општина Дебрца: Се собира храна и облека за сиромашните да го почувствуваат Божиќниот дух.

Почитувани градоначалник, советници, општинска, администрација, вработени во општина Дебарца, и ЈКП Дебрца, жители на општината и секој добронамерен поединец или фирма.

На ден 28.12.2020 година (понеделник) во просториите на зградата на општина Дебрца, село Белчишта, се организира хуманитарна акција за дарување на храна, средства за хигиена, облека за нашите сожители кои што не се во можност тоа да си го дозволат.

Ве замолувам сите кои ќе дарувате сето тоа да е уредно спаковано. Храната да не е брзо расиплива, а облеката да е чиста, неоштетена,употреблива.

Исто така апелирам да се запазат мерките за заштита од пандемијата на covid вирусот.

Да споделиме радост.

Да направиме некој среќен .

Помагајте им на луѓето и тогаш кога знаете дека неможат да ви возвратат. По тоа ќе Ве препознаат дека сте човечни,сочуствителни,милостиви.

Среќна, бериќетна, и благословена да ни биде 2021 година.

Со почит

М-р Катерина Пискулоска,

член на совет при општина Дебрца

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...