29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаВесна Бејби до градоначалниците: Паѓањето на глава на Ранко Буба Мара ви...

Весна Бејби до градоначалниците: Паѓањето на глава на Ранко Буба Мара ви беше смешно, но ќе ви излезе низ газ

Ранко Петровиќ, првиот човек на популарното Радио Бубамара пред два дена јавно ги криотикуваше градските власти за бавната реакција и неисчистениот снег, поради што паднал директно на глава и изгубил свест.

Актерката Весна Бејби Петрушевска со снимка од нејзиното маало го поддржа Ранко и се пошегува со надлежните.

Доброутро. Ова што е околу снег, еве гледате, се е чисто. Не изненади снегот. Слободно шетајте без зимска опрема. И да го поздравам мојот другар Ранко Петровиќ, и да ви кажам, дека кога Баце паѓа на глава на другите ќе ви излезе низ газ“, кажа Бејби на видеото.

Погледнете:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...