24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Дебарца Жител на село Мешеишта опожарил две приватни возила на припадници на Шумската...

Жител на село Мешеишта опожарил две приватни возила на припадници на Шумската полиција

Translate (Eng):[gtranslate]

Жител на дебрчкото село Мешеишта е лишен од слобода поради сомневање дека опожарил две патнички моторни возила, сопственост на припадници на Шумската полиција.

Според СВР – Охрид, 33-годишниот мешеиштанец се сомничи дека предизвикал пожар во две патнички моторни возила – „Мерцедес” со охридски регистарски ознаки, сопственост на жител од селото Лешани и „Санг јонг корандо”, сопственост на лице од селото Требеништа, двајцата вработени во Шумска полиција Охрид.

Екипи на Територијалната противпожарна единица од Охрид интервнерирале и ги угаснале опожарените возила при што е причинета само материјална штета. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

РЕКЛАМА
- Реклами -