3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Австралија Македонски и хрватски навивачи се испотепаа во Австралија- Видео

Македонски и хрватски навивачи се испотепаа во Австралија- Видео

Translate (Eng):[gtranslate]

До судирот, без некој посебен повод или причина, дошло по одигрување на натперварот помеѓу македонскиот клуб “Rockdale Ilindn” и “Syndey United” основан од Хрвати, кој завршил без голови – 0:0.

Навивачите меѓусебно се гаѓале со сѐ што им дошло на рака, со шишиња, цигли и метални шипки. Уапсени се 10 лица, а по уште неколку други трага полицијата.

 

РЕКЛАМА