20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонија''Новинарот Зоран Божиновски јавно му се закани на премерот Заев''- Господине Заев,...

”Новинарот Зоран Божиновски јавно му се закани на премерот Заев”- Господине Заев, последна јавна опомена пред да дојдам во Муртино…

Статус на Зоран Божиновски – Буревесник:

“Господине ЗОРАН ЗАЕВ, ова е до вас последна јавна опомена пред да дојдам во Муртино да се пријавам на престој за да ВРИШТИ ВАШАТА МАЈКА ДО НЕБО:

Пред некој ден, по ВАША НАРАЧКА, а испратени директно од вашето кумче Харам Хаџијата МУХАМЕД ЗЕКИРИ, на домашна адреса во Куманово кај МОЈАТА МАЈКА – ѕвонеле неписмени ЏАНДАРИ испратени божем да ме бараат, као божем не знаат дека сум во Битола, каде живеам веќе ТРИ ГОДИНИ, од 1 септември 2018 година! Мајка ми, жена на 74 години возраст, колекционерка на најтешки можни дијагнози, била известена од џандарите инструирани од вашето КУМЧЕ ЗЕКИРИ, дека требало да платам 600 евра затоа што не сум присутен на адресата во Куманово по лична карта.

Господине Заев, началникот на СВР Битола, СЛАВКО ЈОВАНОВСКИ, главен наркодилер во Битола и околината, јако добро знае на која адреса живеам во градот кој го храни со дрога, каде живеам во нерегистрирана брачна заедница со вашата БИВША блиска другарка Панда, во стан кој таа го доби од Македонија, а вие направивте неуспешен обид да и го одземете!

Господине Заев, немојте да ме предизвикувате со вознемирување на мојата мајка во Куманово и со закани кон неа, за некакви казни кои сте неспособни да ги ми ги наплатите, како што не успеавте на суд да ми наплатите 300.000 денари и каде направивте од себе будала, со помош на вашиот адвокат МИКИ ВУИЌ.

Сите писмени покани, дописи, пресуди, решенија, повици за рочишта на суд, мајка ми ги прима и ми ги предава, ама има и такви кои ми стигнуваат на адресата во Битола каде ПРИВРЕМЕНО живеам, бидејќи насилно сум донесен во Македонија каде според несреќен сплет на околности ВИЕ сте привремен премиер, до ваше заминување во притвор.

ВИ ВЕТУВАМ ЈАВНО ВАМ И НА КУМЧЕТО ЗЕКИРИ ДЕКА ПРИ ПРВОТО СЛЕДНОТО ЅВОНЕЊЕ ОД НЕПИСМЕН ЏАНДАР НА ВРАТА КАЈ МАЈКА МИ КОЈА Е ДОЛГОГОДИШЕН ДИЈАБЕТИЧАР, ШТО КАЈ НЕА ЌЕ ПРЕДИЗВИКА ЕНОРМНО ПОКАЧУВАЊЕ НА ШЕЌЕРОТ И СИЛНО ВОЗНЕМИРУВАЊЕ, НАПУШТАМ СВЕ И СЕ НАСТАНУВАМ ВО МУРТИНО, ШТО МАЈКА ВИ ЌЕ ЈА КРЕНЕ НА ПИШТЕЊЕ КАКВО НЕ Е ЧУЕНО ВО СЕЛОТО И ОКОЛИНАТА…

Вашиот роден брат ВИЦЕ ЗАЕВ има мој број на телефон, сите писмени џандари имаат мој број на телефон, Кривичниот суд Скопје има моја точна адреса во Битола, а наркодилерот Славко Јовановски, во слободно време началник на овдешната полиција од најдлабок сон да го разбудите ќе ви каже каде сум…

Мајка ми да ја оставите на рајат!”

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...