Македонец во Австралија искоцкал над 100 милиони долари, а 18 месеци подоцна полицијата му стави лисици на рацете

Австралијанецот со македонско потекло, Менде Рајкоски се коцкал на покер апаратите во казиното „Стар“ во Сиднеј со огромна сума на пари кога им западнал во око на истражните органи. За една недела испрал преку покер апарати над 100 милиони долари, а 18 месеци подоцна полицијата му стави лисици на рацете, објави телевизијата 9Њуз..

Следењето на Менде од почетокот на 2020 година и неговата пасија за коцкање на милионски суми ја поттикна полицијата во државата Нов Јужен Велс да истражи од каде потекнуваат овие пари и случајот водеше кон апсење на тројца мажи од Сиднеј кои се обвинети за криминален заговор за набавка на три тони ко*аин, што е количество кое на годишно ниво цирукулира низ улиците на целата оваа држава, соопшти заменикот командантот на полицијата во Нов Јужен Велс, Стјуард Смит.


За повеќе детали тука:SLOBODEN PECAT

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here