34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонија(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа на Првомајска во Скопје !!!!

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа на Првомајска во Скопје !!!!

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва на булеварот Борис Трајковски во Скопје. Се судриле четири возила.

На местото на несреќата пристигнале и екипи на брза помош.

Полицијата врши увид на местото, а во моментов сообраќајот е во прекин и возилата се насочуваат по околните патишта.

Подоцна пвеќе информации.

infomaks

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...