15.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Охрид Инцидент на вакцинален пункт во Охрид: Стружанец упатил закани по живот кон...

Инцидент на вакцинален пункт во Охрид: Стружанец упатил закани по живот кон докторите и полицајците !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 18.30 часот од СРЦ „Билјанини извори“ – вакцинален пункт во Охрид бил приведен С.К.(56) од Струга, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници и лекари од пунктот кои извршувале службени дејствија, известуваат од МВР.

Сочинет е записник за сторени прекршоци по чл.4 и чл.13 ст.2 од ЗППЈРМ.

ММС

РЕКЛАМА