21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Групна тепачка во кумановскиот затвор, меѓу повредените има и затворски службеник.

Групна тепачка во кумановскиот затвор, меѓу повредените има и затворски службеник.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на вчерашниот ден во 14:35 часот во СВР Куманово било пријавено дека во затворот во К’шање дошло до физичка пресметка. Во инцидентот учествувале осум лица, од кои 4 се повредени со остар предмет, меѓу кои и еден затворски службеник.

На повредените им е укажана лекарска помош, а СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -