18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Австралија (Видео) Полициjaјците бегаат од народот: Ниту гумените кypшуми, ниту солзавецот не ги...

(Видео) Полициjaјците бегаат од народот: Ниту гумените кypшуми, ниту солзавецот не ги спречија илјадниците демонстранти во Австралија да ги пробијат полициските редови во Мелбурн, Сиднеј

Translate (Eng):[gtranslate]

Ниту гумените кypшуми, ниту солзавецот не ги спречија илјадниците демонстранти во Австралија да ги пробијат полициските редови во Мелбурн, Сиднеј и Австралија на протестите против новиот локдаун.

Австралија ги имаше најдраконските мерки против пандемијата на коронавирусот изминатите две години, но ниту тие не го спречија повторно да порасне бројот на заболени во земјата.

Австралија сега го живее седмиот локдаун кој го спроведува полицијата заедно со војската.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -