29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаЗоран Ногачески независен кандидат за Општина Дебарца, но и со независна листа...

Зоран Ногачески независен кандидат за Општина Дебарца, но и со независна листа Дебарца пред се’

Актуелниот градоначалник на Општина Дебарца Зоран Ногачески, денес започнува со собирање потписи за својата независна кандидатура за Градоначлалник на Општина Дебарца, како и собирање потписи за независна советничка листа за Совет на Општина Деабарца.

Ногачески кој 4 години ја обавува функцијата Градоначалник од редовите на СДСМ,градоначалник кој важи за еден од најуспешните градоначалници во историјата на Општина Дебарца,лице кој на сите партиски анкети беше убедлив фаворит , на ваков чекор за независна кандидатура се одличил , од како неговата матична партија СДСМ и претседателот на СДСМ не ја обананиле неговата партиска кандидатура.

Според Ногачески ,неразбирливо е да СДСМ калкулира со неговата номинација и поддршка за друг партиски кандидат,кој на сите анкети стиоел катастрофалано, се од причина што Ногачески не му се допајгал на локалниот претседател на ОО СДСМ Дебарца,како и не бил негов слеп послушник.Ногачески работел во интерес на граѓаните на Дебарца,а не за личен интерес на еден партиски претседател и неговите бизнис другарчина.

Ногачески е убеден во негова победа ,како и победа на независната советничка листа „Дебарца пред се’ “.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...