15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаДебарцаАктуелниот Ногачески: Општина Дебрца добива нов репрезентативен објект, кој набргу ќе биде...

Актуелниот Ногачески: Општина Дебрца добива нов репрезентативен објект, кој набргу ќе биде ставен во функција.

➡️Деновиве пристигна целокупниот канцеларски мебел и опрема за Еко Изложбениот Центар на Белчишкото Блато, во село Белчишта.

➡️На горниот кат од објектот ќе биде изложбениот дел на Белчишкото Блато.

➡️Во рамките на објектот ќе биде опремена нова сала за седници на советот на општина Дебрца, а во истиот се сместени и просториите на месната канцеларија, која исто така е опремена со нов мебел и опрема.

➡️Со тоа полека се заокружува имплементацијата на проектот: “Подобрување на заштитата на приоритетните растенија во прекуграничната област “ , финансиран од ИПА Програмата на ЕУ за прекугранична соработка, Македонија – Грција.

✅Општина Дебрца добива нов репрезентативен објект, кој набргу ќе биде ставен во функција.


spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...