-0.1 C
Ohrid
сабота, јануари 22, 2022
Почетна Австралија (Видео )Голем земјотрес во Мелбурн почуствуван во пет држави ширум Австралија

(Видео )Голем земјотрес во Мелбурн почуствуван во пет држави ширум Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Изутринава околу 9 часот силен земјотрес го потересе градот Мелбурн државата Викторија. Земјотресот се почуствувал дури во пет други држави ширум Австралија а епицентарот бил 150 км од Мелбурн во околината на  Менсфилд .

Моментално има повеќе разурнати згради но не се пријавени човечки загуби а нема индикации за евентуално цунами

Во Мелбурн и околината живеат голем број на македонци

РЕКЛАМА

photo Twitter