5.9 C
Ohrid
петок, октомври 15, 2021
Почетна Австралија Македонец избран за заменик-градоначалник на Шелхарбур Сити во Австралија

Македонец избран за заменик-градоначалник на Шелхарбур Сити во Австралија

Translate (Eng):[gtranslate]

Горд сум и понизен што сум избран за заменик-градоначалник на Шелхарбур Сити и навистина чест ми е доверена оваа улога.
Би сакал да го признаам мојот претходник, советникот Џон Мареј за неговата напорна работа и заложба и секако да и честитам на Marianne Saliba за нејзиниот реизбор за градоначалник.
Исто така, би сакал да им се заблагодарам на колегите од советникот за нивната поддршка.

Напиша на социјалните мрежи Роберт Петрески..

 

РЕКЛАМА

Можно е да е слика од 1 лице, брада и текст кој вели „Councillors Cr Robert Petreski (Deputy Mayor) With an envious lifestyle, strong population growth and exquisite natural beauty, Shellharbour City residents have many genuine reasons for optimism.“

Можно е да е слика од 5 луѓе и луѓе што стојат

- Реклами -