9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаНогачески добива поддршка од цела Македонија- Ти им се спротистави на сите...

Ногачески добива поддршка од цела Македонија- Ти им се спротистави на сите за да го заштитиш народот, ова се само дел од коментарите !!!

Голема благодарност за поддршката Јадранка.
Ако има нешто што го одбележа мојот мандат тоа секако е Еколошката револуција, односно Отпорот на жителите на Дебрца против решението на Министерството за животна средина и просторно планирање, Годивје, Дебрца да биде локацијата за регионалната депонија за отпад.

Горд сум што бев дел од тој граѓански отпор, заедно со Координативното тело и граѓаните.

Особено сум горд од натпартиската сплотеност на граѓаните и силната порака која беше испратена дека во Дебрца има обединети Дебрчани, кога е загрозен еколошкиот и не само еколошкиот, туку и животниот опстанок на Дебрца.

И денес, сосема сум спокоен, бидејќи Отпорот покажа дека сме биле во право и сме воделе праведна битка. И затоа, Дебрца победи.

Да продолжиме со победите, заедно, обединети, сплотени, еден до друг.
Баш онака како на Царополе…
Видео Тука

💁Зарем има поголемо задоволство кога поддршката доаѓа токму од човекот кој во Македонија има посетено најголем број на села или точно 1680.
🤝Мој драг пријателе Зоран Костоски Шваца, ти благодарам за досегашната соработка и пријателство. Ти ветувам дека и понатаму ЗАЕДНО ќе ги одржуваме НЕЗГАСНАТИ нашите родни ОГНИШТА.

#Заеднозадебрца
#ЗоранНогачески
#Заокружиброј110 Видео Тука

👨‍🎓Професоре Виктор Лилчиќ, од ❤️срце Ви се заблагодарувам за вашата поддршка. Драго ми е што ете ЗАЕДНО успеавме општина Дебрца да ја вратиме на археолошката мапа, особено со локалитетот Требенишко Кале кога и се прославуваат 100 години од археолошките ископи.
🤝Заедно до нови проекти за Дебрца!
#заеднозадебрца
#ЗоранНогачески
#Заокружиброј110
#зановипроектиВидео Тука

Ова се само дел од пораките кои пристигаат до Актуелниот Ногачески кој важи за еден голем хуманист !!!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...