22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридАлександра Настоска: Уредување на коритото на Сушица, промена на азбестните водоводни цевки,...

Александра Настоска: Уредување на коритото на Сушица, промена на азбестните водоводни цевки, асфалтирање улици и изградба на детски игралишта во Радојца Новичиќ-Црногорци

Уредување на коритото на Сушица, промена на азбестните водоводни цевки, асфалтирање улици и изградба на детски игралишта во Радојца Новичиќ-Црногорци

Проекти за кои гарантираме реализација во населба Радојца Новичиќ:

Партерно уредување на коритото на река Сушица.

Идејно и целосно уредување на просторот кај Касарната.

Промена на азбестни водоводни цевки со нови на улиците „6 Бригада“ и „130“.

Асфалтирање на краци на улиците „Радојца Новичиќ“, „28 Април“, „130“ и „Петрино“. Изградба и доизградба на тротоарите на „Радојца Новичиќ“.

Поставување забавувачи на улиците.

Поставување автобуски постојки и информативни табли со возен ред.

Изградба и реконструкција на детски современи игралишта. Уредување на фудбалското игралиште во Kасарната и инвестиции во спортот.

Заокружи 7 за Промени, Проекти, Победи!

7 за Д-р Кирил Пецаков и ново советничко мнозинство од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, истакна Александра Настоска-Николоска, кандидат за член на Советот на општина Охрид.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...