21.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаврши потрагата по исчезнатото лице Фадил Брао од Охрид- Беживотното тело пронајдено...

Заврши потрагата по исчезнатото лице Фадил Брао од Охрид- Беживотното тело пронајдено во реон на село Расино

Потрагата по исчезнатиот охриѓанец Фадил Брао заврши утрово во 6 часот , кога група ловци во реонот на село Расино охридско , случајно го пронашле возилото и мртвото тело на охриѓанецот Фадил Брао.По сега веќе починатиот Фадил Брао интензивно се трагаше една недела,а во текот на вчерашниот ден реонот над Општина Охрид и Општина Ресен беше пребаруван и од страна на хилихоптерското одделение на МВР.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...