9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаАвстралијаГолема австралиска турнеа на Наум Петрески и македонската Фолк Фаланга

Голема австралиска турнеа на Наум Петрески и македонската Фолк Фаланга

Охридското социjално друштво “Св.Наум Охридски” од Мелбурн ги исполнува вашите желби за гостувања на естрадни уметници од
Република Македонија, овој пат по ваше големо барање после ланската “ТОП” успешна австралиска турнеја повторно ви доаѓа
доајенот Наум Петрески со една поинаква фолклорна програма во реализација на неговиот овогодишен тим насловен
“Македонска Фолк Фаланга”.
Во состав:
Вокалите Милован Секулоски, Оливера Коцева
Инструменталистите Џеват Рамаданоски, Стефче Стојковски и виртуозот на хармоника Душко Божиновски како
и домашните Круме Милески и Живко Горгиевски од Мелбурн.

Бидете информирани навреме, вакво нешто не се пропушта.

За повеке информации и влезици побарајте го претседателот на друштвото Васко Ангеловски

Организација на Охридското социјално друштво “Св.Наум Охридски”-Мелбурн.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...

Да се врати средното полициско училиште, полицајците со сѐ послаб просечен успех!

Независниот полициски синдикат бара враќање на средното полициско училиште. Главна причина за тоа, е според нив, се послабиот просечен успех на кандидатите за полицајци во...

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...