25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Австралија Македониците низ светот 13-Годишниот Даниел Лазаревски во Австралија улови туна од 150 килограми.

13-Годишниот Даниел Лазаревски во Австралија улови туна од 150 килограми.

Translate (Eng):[gtranslate]

Тринаесет годишно дете Даниел Лазаревски од Австралија со македонско потекло уловило туна од 150 килограми.

Големиот yлoв Лазаревски го направил на брегот од Портланд, а рибата ја yлoвил после 35-минутна бopба.

РЕКЛАМА
- Реклами -