Македонец среде Кина го искина натписот „Северна Македонија

Драган Миташев од Штип веќе 15 години живее и работи во Кина, кога го виде натписот „Северна Македонија на настан во градот Нингбо, се качи на скала и го искина на половина.

Под видеото кое го објави на Фејсбук напиша: „Во Нингбо еве како се бориме против фашистите #никогашсеверна

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here