7.6 C
Ohrid
сабота, март 2, 2024
ПочетнаАвстралијаМакедониците низ светотСОЈУЗ НА МАКЕДОНЦИТЕ СО ИСЛАМСКА РЕЛИГИЈА МАСОВНО УЧЕСТВО НА МАКЕДОНЦИТЕ НА...

СОЈУЗ НА МАКЕДОНЦИТЕ СО ИСЛАМСКА РЕЛИГИЈА МАСОВНО УЧЕСТВО НА МАКЕДОНЦИТЕ НА КОСОВО НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ НА 6 ОКТОМВРИ!!

25 септември 2019 година, Драгаш, Косово – Светскиот Македонски Конгес (СМК) ја подржува “Единствена горанска партија“ на парламентарните избори во Косово што ќе се одржат на 6 октомври 2019 година.

На престојните парламентарни избори на Косово “Единствена горанска партија“ настапува со своја кандидатска листа и Македонците на Косово имаат можност да гласаат за партијата која се бори за унапредување на нивната положба и права и заштита на нивниот јазичен, културен, верски, историски и државен идентитет, континуитет, наследство и простор.

СМК посакува успеси на “Единствена горанска партија“ и на лидерот на партијата Адем Хоџа за сите напори што ги прави за областа Гора и Македонците на Косово.

СМК ги повикува сите Македонци од областа Гора и на Косово, да излезат масовно и да гласат за “Единствена горанска партија“ на престојните парламентарни избори, за да добијат свои пратеници во Собранието на Косово.

 

Image may contain: 2 people, people standing
Image may contain: 4 people
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...