7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаАвстралијаМакедонка, позната инфлуенсерка во Австралија, осудена на 18 месеци затвор

Македонка, позната инфлуенсерка во Австралија, осудена на 18 месеци затвор

Гламурозната Инстаграм инфлуенсерка Маргарита Томовска од Австралија е осудена на казна затвор откако со својот „мерцедес” се обидела да им побегне на полицајците возејќи дури 230 км на час на автопатот Принцес во близина на Хелсенбург, jaвија австралиските медиуми.

 

Маргарита Томовска, или како што ја викааат „Мерцедес мама“, воопшто не реагираше кога судијката ја осуди на 18 месеци затвор.

Томовска, која најпрво на својот Инстаграм профил објави дека носи облека од 15.000 американски долари, најави дека ќе поднесе жалба и ќе бара ослободување со кауција.

 

Таа на судското рочиште изјавила дека возела брзо под принуда од нејзиниот „опасен“ машки патник Кристофер Кинг. Во возилото имало и тригодишно дете. Таа не заборави да каже дека нејзиниот „мерцедес АМГ“ вреди 450.000 американски долари.

На полициската снимка за време на приведувањето, полицајците ја прашаа Томовска зошто возела така брзо. Таа одговорила дека била исплашена.

Извор mkd.mk
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...