15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаЗаедницаКики- Се молам за здравје и среќа во новата година

Кики- Се молам за здравје и среќа во новата година

Кики- Се молам за здравје и среќа во новата година

Почитувани пријатели пријателки ви посакувам новата година да донеси многу радост меѓу нарадот .
Познатиот Кики Стојановски излезе со ново годишна честитка и желба за здравје среќа и љубов меѓу народот. Кики вели дека животот и светот е многу сменат но сепак се надева дека човештвото сепак ќе надвладее меѓу народот.

Тој вели дека најмногу од се сака еден ден да застане на свои нозе а затоа се моли на бог секој ден

Кики е најпознат меѓу македонците во Австралија а е многу и познат кај македонската естрада.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...