20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаАвстралијаМакедонската амбасадорка на средба со членови на македонската заедницата во Јужна Австралија

Македонската амбасадорка на средба со членови на македонската заедницата во Јужна Австралија

Претставниците на македонската заедница во Аделаиде и успешни бизнисмени,  приредија срдечно добредојде во Јужна Австралија за македонската амбасадорка во Австралија н.е Билјана Стефановска .

Разговаравме за можностите за инвестирање и зголемување на трговската размена меѓу двете земји и договоривме заеднички активности помеѓу македонската заедница и Амбасадатастои во соопштението од амбасадата

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...