15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаАвстралијаСоопштение -Австралиско македонската медицинска асоцијација бара членови

Соопштение -Австралиско македонската медицинска асоцијација бара членови

Соопштение 

Сигурен сум дека многумина од Вас слушнале за престижната австралиско македонско медицинска асоцијација или скратено AMMSOC која е основана во 2011 година. Низ годининте AMMSOC одржа многу средби и активности и нејзините членови остануваат мотивирани да продолжат со успешна работа во македонската заедница.

Македонската медицинска асоцијација е исто така секогаш отворена и за нови членови. Затоа доколку сте здравствен работник, студент по медицина или доколку припаѓате на сродните медицински профессии и познавате некого од областа на медицината ке Ве замолам да му ја пренесете информацијата за организацијата.

Како членови на AMMSOC, здравствените работници од македонско потекло ке можат да се поврзат  со своите колеги од различни области на медицината и да имаат пристап на ексклузивни настани и симпозиуми преку кои ке имаат можност за професионален развој и надоградба а најмногу од се да бидат дел од асоцијација која се гризи за нивниот успех и ке ја споделува нивната зелба за хуманост во македонската заедница.

Значи, доколку познавате негого што би имал зелба да се приклучи на австралиско-македонската медицинска организацијата кажете му за AMMSOC. Сите заинтересирани  да ја посетат wебстраницата на организацијата аmmsoc.com.au или може да ја се јават во канцеларијата на Проф.Др Зоран Бечваровски на телефон 9553 0066 за да се информираат подетално или да станат членови на организацијата.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...