-0.1 C
Ohrid
сабота, јануари 22, 2022
Почетна Австралија Македониците низ светот Македонец селектор на фудбалскиот тим на Америка (жени)

Македонец селектор на фудбалскиот тим на Америка (жени)

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонецот Влатко Андоновски и фоцијално е именуван за селектор на американската женска репрезентација која е светски шампион.

Тој е деветти селектор во историјата на женската селекција на САД. Андоновски во 2000 година се пресели во САД, со сопругата Билјана и трите деца живеат во Канзас сити, а седум години работи во женскиот фудбал во САД, има и две титули.

Честитки и со среќа

РЕКЛАМА